Przyszedł czas na mini relację z „Wigilii Dla Bezdomnych”, której wraz z Toruńską Fundacją Rozwoju Wszystko jest Możliwe byliśmy organizatorami.
Jak co roku, dzieło dobroczynne zorganizował nasz punkt konsultacyjny Coffee House Waryńskiego 19 – Toruń. W tym roku współorganizatorem wydarzenia był Kościół Dla Torunia FreeDom. Jak zawsze, nie sposób opisać mocy wzruszeń, radości z ogromu dobra przygotowanego dla osób biednych i poturbowanych przez życie. Bardzo wielu wolontariuszy wzięło udział w obsłudze Wigilii dla osób bezdomnych, uzależnionych, biednych. Zdecydowanie więcej niż w latach ubiegłych.
Przed spotkaniem ustawiony został namiot pod którym w trakcie Wigilii, na ławkach również wcześniej ustawionych mogły spocząć osoby zainteresowane. Podłączono nagłośnienie, oświetlenie. Chętnych było ich na początku około 50. Łącznie ok. 70 osób. licząc ludzi, którzy uczestniczących w wolontariacie. Później trudno było policzyć… Rozdaliśmy ponad 65 paczek plus dodatkowo 50 pojemników i słoików pełnych jedzenia na wynos!!! 🙂
Rozstawione zostały namioty, parasole, grill, pojemniki cateringowe.
Przygotowano wiele potraw na gorąco, zupy, sałatki, bigos, pierogi, makaron z mięsem, ziemniaki + dodatki obiadowe, paszteciki, wiele rodzajów ciast oraz wiele innych pyszności 🙂
Spotkanie rozpoczęło się od sprawnej wydawki posiłków. Wszystko gorące, profesjonalnie podane w naczyniach jednorazowych. Podano też barszcz, kawę, herbatę (napoje gorące)
Na spotkaniu
– Były usługi fryzjerskie, około 7 osób skorzystało z nich. (Strzygła fryzjerka jednego z toruńskich salonów, Monika.)
– Były śpiewane wspólnie kolędy, również A cappella.
– Były historie ludzi o trudnej przeszłości, o wolności od nałogu, o pozytywnej zmianie życia dzisiaj, zachęcie do dobrej przyszłości …
– Było też dzielenie się Dobą Nowiną, dawanie nadziei. Tak jak to powinno mieć miejsce w Boże Narodzenie 🙂
– Była też muzyka towarzysząca, płynąca w tle wydarzenia, muzyka z nadzieją.
– Był punk pomocy medyczno-opatrunkowej, z której mógł skorzystać każdy kto tego potrzebował.
– Była też możliwość skorzystania z wymiany odzieży na czystą
– Był czas na osobiste rozmowy i wsparcie wzajemne
– Były życzenia świąteczne i miłe słowa wypowiedziane w dobrej atmosferze.
– Pod koniec wydarzenia odwiedził nas Mikołaj, który rozdał każdej zainteresowanej osobie paczkę świąteczną przygotowaną przez darczyńców tego wydarzenia. To oni wpłacali pieniążki na zakupy do paczek . Jak wspominali obdarowani, najbardziej ucieszyli się z czapek, rękawiczek, bielizny i środków higieny osobistej. 🙂
Spotkanie zakończyło się posprzątaniem terenu, serdecznymi uściskami i pożegnaniami.
Reasumując:
Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem.
Obsługa zespołu i wolontariuszy zasłużyła na gromkie oklaski pod względem profesjonalnej obsługi i okazanego serca 🙂
Na podziękowania szczególne zasługują również nasi darczyńcy, ludzie o wielkich sercach, którzy bezinteresownie przekazali pieniądze bądź produkty do wyposażenia tego wydarzenia.
Jesteście niesamowici!!! 🙂
Dziękujemy ! 🙂
Z podopiecznymi widzimy się co tydzień w piątki o godzinie 18 na naszej grupie wsparcia Coffee House, przy ul. Waryńskiego 19 w Toruniu.
A każdą osobę, która nie zdążyła dodać swojej ciegiełki do wydarzenia – nie martwcie się. praca wykonywana jest przez cały rok, regularnie dwa dni w tygodniu.
Możecie nas wesprzeć 1 % lub wpłatą na konto fundacji z dopiskiem Coffee House:
31 2030 0045 1110 0000 0421 4100